
Agilis projektvezetés:
Scrum vs Kanban gyorstalpaló
Az agilis projektvezetés módszertan egy olyan gyakorlatot ad a kezedbe, mely segítségedre lehet bonyolult és problémákkal teli elképzelések megvalósításában.
Keretrendszereinek segítségével pedig rugalmasan és kényelmesen szervezheted a feladatokat 5 – 10 együttműködővel.
Összeszedtem ezeket az információkat, kipróbáltam őket az üzleti életben és a magánéletben és amikor megmutatkozott, hogy van értelme használni, mert több időm lett, több célt tudtam teljesíteni és 8 emberrel fennakadás nélkül működök együtt, akkor úgy döntöttem, hogy ezt másoknak is meg kell ismerniük.
Szimulációkon keresztül bemutatom a módszertanokat és a használatukhoz ajánlott eszközöket, melyek segítségével digitálisan szervezhetjük az életünket.
Iratkozz fel és nézd meg az 1. leckét, vagyis az "Agilis módszertanról" szóló részt!

Curriculum:
1. LECKE » AGILIS MÓDSZERTAN
- Az Agilis módszertan alapjai
2. LECKE » SCRUM
- A SCRUM csapatok felépítése és működése
3. LECKE » KANBAN
- A KANBAN csapatok felépítése és működése
4. LECKE » HÍVÓ SZERVEZÉSI ELV
- A “HÚZÓ” rendszerekről fogunk beszélni, ugyanis ez a MOTOR, ami mindent működtet.
5. LECKE » SCRUM VS KANBAN
- SCRUM vs KANBAN. Egymás mellé állítjuk a két rendszert, összevetjük a különbségeiket és a hasonlóságaikat.
6. LECKE » Melyik a jobb? SCRUM vagy KANBAN?
- SCRUM vagy KANBAN? Melyiket mire érdemes használni?

Aktuális időpontok:


A kurzusról:

Ebben a kurzusban szeretném megragadni az alkalmat, hogy olyan projektvezetési módszertannal ismertessem meg a hallgatókat, ami nekem is óriási ugrást jelentett a munkámban és a karrieremben.
Bár eredetileg a szoftverfejlesztés iparágában vált népszerűvé, jómagam nem vagyok szoftverfejlesztő, sőt sosem dolgoztam ebben a szférában mégis rendszert adott a kezembe, melynek segítségével szinte bármilyen projektet meg tudok szervezni és ütemezni.
A Scrum és Kanban keretrendszerekkel olyan receptet kapunk, aminek a segítségével a csapatunk munkáját rugalmassá, az ügyfélkommunikációt átláthatóvá, a döntéshozatalt pedig világosabbá és gyorsabbá tudjuk tenni.
Nem is gondolnánk, hogy néhány egyszerű szabály és szokás betartásával mekkora minőségi növekedést tudunk elérni a szolgáltatásaink nyújtásában és problémák megoldásában.
Valahányszor találkozok egy céggel, ahol mindenki mindent csinál, mindenki mindennel úszik, a vezetők eredményeket követelnek, cserébe viszont nem nyújtanak semmilyen irányadást, csak újabb és újabb parancsokat adnak és tolják a felelősséget, ha valami mégsem sikerült, mindig eszembe jut, hogy mennyire megkönnyíthetné az életüket ez az egyszerű vezetési módszertan. Ha a cégben mindenki ismerné ezeket az elveket, akkor együtt prosperálnának és nem egymás torkát harapnák.
Viszont legtöbbször engem nem ilyesmivel bíznak meg, úgyhogy úgy gondoltam, hogy készítek egy képzést, amiben átadom ennek módszertannak az alapjait.

Kinek? Mindenkinek!

Azoknak, akik szeretnék hatékonyabbá, produktívabbá tenni szervezetüket és saját munkájukat kötelező ez a kurzus. A képzésben gyakorlati példákon keresztül bemutatom a SCRUM rendszer szabályai szerint zajló munkavégzést, amit össze hasonlítunk a KANBAN rendszerével.
A kurzus elvégzése után senkiből nem lesz AGILE COACH, vagy SCRUM MASTER, sőt akik már tisztában vannak ezeknek a kifejezéseknek a jelentésével, azok nem sok újat fognak hallani.

Ne maradj le az új időpontokról!
Ha feliratkozol, akkor értesítést kapsz e-milben minden változásról!